Antalya Haber
HV
25 EYLÜL Pazartesi 00:14

Sultangazi’de Şefler Yemek Yarışması'nda

Başlangıçtan ara sıcağa, ana yemekten tatlıya en iyi menüyü çıkaran şefler madalyanın da sahibi oldu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 04:56   Güncelleme : 08-11-2022 04:56
Sultangazi’de Şefler Yemek Yarışması'nda

Sultangazi Şefler Zirvesi Yemek Yarışması’nda bir araya geldi. Usta şeflerin yanı sıra lise öğrencilerinin de katıldığı yarışmada birbirinden lezzetli yemekler pişirildi. Yarışmada en dikkat çekici yemekleri yapan şefler, madalyanın sahibi oldu.

Sultangazi Belediyesi, Gastronomi Şefler Federasyonu, Selahattin Eyyübi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle Sultangazi Etkinlik Alanı’nda düzenlenen fuara Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen ile Fatih Sultan Mehmet Çiçek, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Van, Diyarbakır ve Tokat yöresi yemeklerinin tanıtıldığı etkinlikte Türk Mutfağı konulu panel yer alırken, Şehirler Gastronomi oturumu da düzenlendi.

Yöresel yemeklerinin tanıtılmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından gelen şefler, Şefler Zirvesi Yemek Yarışması’nda birinci olmak için ter döktü. Şefler Zirvesi Yemek Yarışması’nda alanında ün yapmış şeflerin yanı sıra, lise öğrencileri de en iyi yemeği pişirebilmek için kıyasıya yarıştı. 3 gün süren etkinlikte şef ve şef adayları, Türk ve dünya mutfağının en sevilen yemekleri pişirebilmek için zamanla yarıştı.

Şeflere Madalya Verildi

Şeflerin tatlı yorgunluğu ödülle son buldu. Başlangıçtan ara sıcağa, ana yemekten tatlıya en iyi menüyü çıkaran şefler madalyanın da sahibi oldu. Dereceye giren lise öğrencilerinin heyecanı görülmeye değerdi. Başkan Yardımcılarının ödüllerini sahiplerine takdim etmesinin ardından fuar, çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 

AdminAdmin

YORUMLAR