Gündem
Giriş Tarihi : 25-08-2021 15:44   Güncelleme : 25-08-2021 15:44

Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu bitme aşamasında

Manavgat’a hem kazanç hem temiz bir çevre sağlayacak Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Nisan ayında temeli atılan Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu tamamlanma aşamasına geldi

Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu bitme aşamasında

Manavgat’a hem kazanç hem temiz bir çevre sağlayacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Nisan ayında temeli atılan Manavgat Katı Atık Transfer İstasyonu tamamlanma aşamasına geldi. 

 

Başkan Muhittin Böcek’in planlı, kurallı, kimlikli bir Antalya hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin daha temiz ve sağlıklı bir Manavgat için yapımına başladığı katı atık transfer istasyonu bitme aşamasına geldi. Manavgat Belediyesi’nden tahsisi gerçekleştirilen Pazarcı Mahallesi’ndeki 6 bin metrekare alanda inşa edilen Katı Atık Transfer İstasyonu Manavgat’a hem kazanç hem de temiz bir çevre sağlayacak.

ATIKLARDAN ENERJİ ÜRETİLECEK

Kamyonlarla Manavgat ilçesindeki mahallerden toplanan yaklaşık günlük 450-500 ton evsel katı atık, inşaatı bitme aşamasına gelen katı atık transfer istasyonuna getirilecek. Buradan da Manavgat Kızıldağ Göğü mevkiinde bulunan katı atık depolama sahasına Antalya Büyükşehir Belediyesi tırları ile transfer edilecek. Böylelikle küçük çöp kamyonlarının Kızıldağ’a gitmesine gerek kalmayacak, tasarruf sağlanmış olacak. Ayrıca burada bulunan enerji tesisinde bertaraf edilen evsel katı atıklardan enerji elde edilecek.