Antalya Haber
HV
07 ARALIK Çarşamba 13:19

Kocaeli İzmit'te atık toplayarak 'çevre' farkındalığı

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi ortaklığında 15 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen atık toplama etkinliğiyle çevre kirliliğine dikkat çekildi

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2022 09:28   Güncelleme : 18-09-2022 09:28
Kocaeli İzmit'te atık toplayarak 'çevre' farkındalığı

KOCAELİ (İGFA İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, İzmit Kent Konseyi ve çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla atık toplama etkinliği düzenlendi.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinlikleri çerçevesinde yapılan  atık toplama etkinliğinde çevre farkındalığı vurgusu yapıldı. Etkinliği İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Aşkın ve Hacıhızır Mahalle Muhtarı Lütfi Bodur da katıldı.

Büyük bir özveriyle toplanan atıklar daha sonra tek tek ayrılarak geri dönüşüme gönderildi. Hatipköy Mahallesi Kemal Çelebi Caddesi çevresi atık toplama etkinliği sonrası tertemiz oldu.

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Havva Açıkgöz, etkinliğe katılım dolayısıyla teşekkür ederken, ″Dünya temizlik günü diyoruz fakat bakın yan tarafımızda bir karayolu var ve oradan geçen vatandaşlar, araçlardan yiyecek içecek atıklarını doğaya atıyor. Burada 2 kilometreye yakın biz temizlik parkurumuz var. O alanı temizleyeceğiz. Bugün hem stres atacağız hem çalışacağız hem  de eğleneceğiz. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Birlikte insanların doğaya ne kadar zarar verdiğini göreceğiz. Aslında çözüm çok basit. Buraya gelen insanlar getirdiği poşetiyle birlikte yediğini içtiğini evine götürse hiçbir sorun olmayacak” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi